בירה גרמנית

פעם, אם היינו רוצים חוויה אלכוהולית אטרקטיבית שהיא יותר מישיבה בסתם בר, היינו הולכים ליקב ונהנים מטעימות יין. הבעיה היא שלא כולם אוהבים יין ויש משהו בתרבות שתייתו שמשרה אווירה רצינית ואלגנטית, לפעמים אפילו מדי. מי מאיתנו שאוהב בירה והיה צריך בעבר לחפש אחר חווית בירה מיוחדת, היה צריך להגדיל ולנסוע לאחד מפסטיבלי הבירה הגדולים בעולם, כגון אוקטוברפסט שבגרמניה או פסטיבל הבירה הבריטי הגדול בלונדון. היום, אוהבי הבירה יכולים ליהנות מהמקבילה של עולם הבירות ליקבי היין, ולמצוא חוויה מקצועית בברי הבירות החדשים בישראל, ה- "Beer Garden".

 

עולם שלם להכיר

כשאנחנו חושבים על בירה, עולות בנו אסוציאציות אתניות רבות. משישיות הפחיות מהתרבות האמריקאית, או בירה גרמנית בכוס ענקית. מדינות רבות בעולם פיתחו תרבויות בירה שונות. בירת ה- IPA נולדה עם הפלגתם של ימאים אנגלים להודו, בירות פילזנר בהירות וקלילות נוצרו באזור נהר פילזן בצ'כיה, וכמובן, בירות ה"טריפל- בלג'ן" המתוקות עם אחוז האלכוהול הגבוה, שמקורן במנזרים בלגיים. מדובר בהיסטוריה ארוכה ותרבות עשירה שהיא הרבה מעבר לאלכוהול. גני הבירה, הלא הם ה- "Beer Garden" שמקורם בתרבות הגרמנית, והתפתחו בבוואריה של המאה ה-19, הפכו לסביבת בילוי אהובה בישראל השמשית והקיצית. החוויה של סביבה פסטורלית, שמשיות וכוסות בירה צוננות תואמת את האקלים הישראלי ואנחנו רואים עוד ועוד גני בירות שנפתחים בארצנו.

לא רק בירה גרמנית

אחד מגני הבירות המבוקשים בישראל, זה של פאולנר, ממוקם בתל אביב ובהוד השרון ובמקום תמצאו תפריט אוכל שלם מהמטבח הבווארי ומבחר בירות חיטה ולאגר מכל העולם. מדובר בחוויה שלמה ואותנטית עם בר פנימי שמעוצב כמבשלה עתיקה וגן בירה קסום ונעים. מחפשי האטרקציות האלכוהוליות ימצאו במקום בר שכונתי עם חוויה תרבותית מלאת ידע ומקצועיות.