מסעדת בר

מסעדת בר יכולה לשלב את הטוב בין שני העולמות – גם את האפשרות שבישיבה על הבר, והן את האפשרות שבישיבה על שולחן, ולהזמין אוכל באופן שמתאים לקונספט של מסעדה. ועם זאת, כאשר יש בר מובהק והוא חלק מהרעיון של המסעדה, הרי זה מקובל שגם הוויב של המסעדה יהיה נא בהלימה עם זה של חיי הלילה והשתייה המשכרת.

 

מהי מסעדת בר בעצם?

 

באופן כללי, אם נרצה לעשות הגדרה מילונית מתאימה, נוכל להגיד שמסעדה היא המקום בו מישהו יושב, מזמין משהו ומקבל את שירותיו של מלצר. מתוך כך, אותו מישהו נחשב לקוח והוא משלם בסוף הארוחה. כאשר מדובר בבר, מדובר על מקום שמגיש בעיקר משקאות אלכוהוליים. אולי יש מקום לשבת, אולי מישהו מראה לך איפה לשבת, אולי כל לקוח מוצא את מקום ישיבתו בעצמו. אולי יש מישהו שמגיע עד הלקוח, ואולי הלקוח צריך להזמין בבר. אפשר לשלם לפני, ואפשר לשלם אחרי. הבר יכול להגיש משקאות זולים או יקרים, הוא יכול להיות רועש או שקט ואפשר שתהיה לו רחבת ריקודים. כל אחד שמחליט לפתוח בר חדש צריך לחשוב על הפרטים החשובים האלו על מנת להגדיר את קו המקום. ובכך, אנחנו כבר מזהים הבדלים בין מסעדה לבר – שכן, במסעדה יש נורמות קצת אחרות. אפשר לצפות לוויב יותר "ישיבתי", ולשירות יותר צמוד.

בבר, לעומת זאת – אפשר לצפות לוויב יותר פעלתני, רועש ואפילו "ריקודי". מנגד, לא ברור כמה אפשר לצפות לשירות צמוד, ועקב הרעשים הפוטנציאליים – לא ברור כמה אפשר לצפות מאנשי הצוות לשים לב לקריאות הלקוח, אלא אם כן יש להם יכולות אינטואיטיביות ותפישתיות מתאימות. מסעדת בר, היא מעין שילוב של שני העולמות. ישנה לגיטימציה להזמנת מזון, ישיבה בשולחן – והנאה ממשית מן המזון המוגש (הוא אמור להיות באיכות גבוהה). כמו גם ישנה לגיטימציה לאלמנטים שונים מטעם חיי הלילה. בין אם זה היכרות בין אנשים, הגשת אלכוהול, ובאופן כללי: אי אילו תופעות שיכולות להתרחש לצד הבר במקום כמו בר מסעדה מומלץ.

 

מסעדת בר – הביר גארדן

 

באופן פרטני, ניתן למצוא מסעדת בר בשרונה או בהוד השרון (בקניון שרונים) בשם ביר גארדן, שאכן יכולה לספק אלמנטים הן של בר והן של מסעדה. ובאופן אפילו יותר ספציפי: ניתן למצוא שבימים ראשון עד חמישי, בשעות 16 עד 19, ישנה האפי האוור, ובמסגרתה 10% הנחה על מזונות כמו גם מבצעי 1 פלוס 1 על הבירות.